POZÝVAME VÁS NA BEZPLATNÝ WEBINÁR !!!

PEDAGOGICKÍ ASISTENTI

TERMÍN: utorok, 4. apríl 2023, 17:00 – 19:00

KDE: online stream na Facebooku Nadácie Volkswagen Slovakia

HOSTKY:

Svetlana Síthová, riaditeľka odboru podpory formálneho vzdelávania, Národný inštitút vzdelávania a mládeže
Michaela Stehlíková, pedagogická asistentka, zakladateľka platformy Asistenti učiteľov

Odborný partner: Národný inštitút vzdelávania a mládeže

Webinár je určený všetkým, ktorí sa zaujímajú o profesiu pedagogických asistentov. Pre jeho sledovanie nie je potrebné prihlasovanie vopred. Webinár bude prebiehať formou moderovanej živej diskusie a účastníci budú môcť počas sledovania klásť otázky prostredníctvom komentárov na Facebooku.

TÉMY:

  • spolupráca a vzťah učiteľa a pedagogického asistenta (praktické rady a skúsenosti – čo funguje a čo robiť, ak niečo nefunguje optimálne)
  • kompetencie a činnosť pedagogického asistenta, každodenné fungovanie
  • čo potrebujú pedagogickí asistenti k svojej práci, ako môže vyzerať podpora zo strany školy
  • príklady práce s deťmi – praktické tipy, ktoré môžu pedagogickí asistenti využiť v konkrétnych situáciách

Certifikát / potvrdenie o účasti si môžete stiahnúť tu

Viac informácií TU

**************************************************************************************************************************

Po dvoch úspešných konferenciách #InšpirujSa sme v máji 2020 v dôsledku pandémie COVID-19 pristúpili na online formát tejto formy podpory tretieho sektora.

Vznikol tak koncept bezplatných webinárov #INšpirujSaONline, zameraných na inšpirácie, diskusie a konzultácie k rôznym témam, ktoré riešia pracovníci tretieho sektora, predovšetkým v rámci pomáhajúcich profesií a sociálnych služieb. Slúžia na podporu a rozvoj neziskových organizácií pracujúcich s ľuďmi a vytvára priestor na vzájomnú výmenu best practices, ako aj konzultácií s expertmi na danú oblasť. Online bloky sú bezplatné a aj týmto spôsobom Nadácia Volkswagen Slovakia napĺňa svoje poslanie pomoci.

Webináre prebiehajú prostredníctvom globálnej online platformy ZOOM, trvajú 2 hodiny, vždy v čase 18:00 – 20:00. Prebiehajú live, sú moderované a interaktívne, účastníci majú možnosť pýtať sa/zapájať prostredníctvom online chatu alebo priamym vstupom.

Z bezpečia a pohodlia domova sa na zatiaľ 13 spoločných online stretnutiach zúčastnilo už viac ako 1 300 účastníčok a účastníkov. O svoje skúsenosti sa pro bono podelilo 44 pozvaných hostiek a hostí z rôznych oblastí.

Prehľad všetkých webinárov nájdete tu.

Ako hodnotia webinár účastníci?

Ste úžasní, že takéto niečo ľuďom ponúkate. Myslím, že taký záujem, aký bol, hovorí za všetko. Mám záujem o ďalšie webináre.

Spokojenost, není třeba vylepšovat. Spontánnost byla plusem.

Bola som veľmi spokojná. Popravde…málo času venujem sociálnym sieťam, som skoro vždy vonku, ale takéto štruktúrované webináre vnímam ako hodnotné a vždy si nájdem čas zúčastniť sa.

Webinár bol nad moje očakávania. Bola som potešená výberom tém a ich spracovaním. Oceňujem i príjemnú atmosféru, aj keď to prebiehalo v takomto „virtuálnom“ svete.

Veľmi pekne spracovaný webinár – forma, skvelý obsah, kultivovaný prejav. Citlivé, profesionálne moderovanie.

Áno…bola som veľmi spokojná…nemám, čo bližšie dodať….kvalitný webinár….ďakujem veľmi pekne….je skvelé, že sa Vám toto podarilo….

Webinár splnil moje očakávania po obsahovej stránke i čo sa týka formy. Dozvedela som sa mnoho nových a zaujímavých poznatkov.

Prvýkrát som sa zúčastnila webinára takouto formou v kľude a pohodlí domova a dozvedela som sa cenné infomácie. Ďakujem Nadácii VW.